Únor 2011

Renésmé-fotečky

13. února 2011 v 18:05 | Nikey |  Renesmee Cullen

Rosalie- životopis

13. února 2011 v 17:56 | Nikey
Povolání: upírka
Datum narození: 1915
Místo narození: Rochester, New York, USA
Znamení: -----   
Podobné postavy: Alice CullenEsme CullenVictoria,Bella SwanSam Uley

Rosalie přišla do rodiny Cullenu v roce 1933.Carlisle ji přeměnil a myslel si že budeEdwardovou družkou ale mezi Edwardem a Rosalii nikdy nevzniklo víc než sourozenecké pouto. V roce 1935 Rosalie objevila Emmetta napadeněho medvědem a odnesla ho ke Carlisleovi aby ho přeměnil. Emmett a Rosalie se několikrát vzali.

Emmett- životopis

13. února 2011 v 17:54 | Nikey |  Emmett Cullen
Datum narození: 20. 06.
1901
Místo narození: Chicago, Illinois, USA
Znamení: Blíženci   aktuální horoskop »
Podobné postavy: Rosalie HaleVictoriaCarmen DenaliEmbry CallSam Uley

Život
Emmett Dale McCarty byl proměněn v upíra Dr. Carlislem Cullenem v roce 1935, dva roky poté, co byla proměněna Rosalie. Když na něho Rosalie narazila, byl Emmett napaden medvědem v horách v Tenessee. Vypadalo to, že brzy zemře, ale Rosalie ho zachránila a více než 100 mil s ním běžela zpátky ke Carlisleovi, který ho mohl proměnit a nezabít díky své schopnosti odolávat lidské krvi. Emmett ji popisoval tento zážitek jako zachránění andělem, kterého mu seslal Bůh. Později se svěřila, že Emmetta chtěla zachránit, protože ji připomínal syna její kamarádky. Měl stejné kudrliny a nevinou tvář.

Po jeho bolestné přeměně, Rosalie a Carlisle vysvětlili Emmettovi, že se stal upírem. Nerozčílilo ho to, jak si Rosalie a Carlisle mysleli. Emmett na to řekl 'Sakra, to není špatný, když můžu být s mým andělem'. Měl problémy s dodžováním pravidel ohledně pití zvířecí krve a několikrát ochutnal i lidskou krev. S Rosálií mají velmi silné pouto, vždy jí stojí po boku a udělal by pro ní cokoliv a několikrát se vzali.

Osobnost a vlastnosti
Emmett je popisován jako velmi vysoký a velmi urostlý a studenty střední školy ve Forks také jako velmi zastrašující. Jessica ho popisovala jako 'Ten velkej tmavovlasej kluk'. Je vysoký 6'5' a je nejvyšší z Cullenových, Alici převyšuje o několik stop. Má kulatý obličej s dolíčky, mírně zvlněné tmavě hnědé vlasy, což mu dodává dětský vzhled. Z Cullenů je nejsilnější. Stejně jako zbytek jeho rodiny, i on má bledou kůži a zlaté oči, které se mění na černou, když je žíznivý. Emmett a Rosalie mají velmi silné pouto, jsou skutečně spřízněné duše.

Emmett miluje smích a rád dělá vtipy a snaží se zmírnin napjaté situace svým smyslem pro humor. v Breaking Dawn obvykle vtipkuje o sexuálním životě Belly, což jí vždy rozzuří. Bella jako novorozený upír ho vyzve k souboji stím, že pokud vyhraje, přestane dělat vtípky na její sexuální život (pokud vyhraje Emmett, bude to ještě horší). Samozřejmě, že Bella vyhraje. Emmett se rozuřil a požadoval odvetu. Emmett jedná bezmyšlenkovitě a dělá ukvapené závěry. Také je velmi statečný, užívá si boj a je velmi soutěživý. Emmett byl rozčílený, že nemohl jíz s Bellou v Twilight, dokud Bellan nepoukázala na to, že mají větší šanci porazit Jamese, když bude Emmett s Edwardem. Proměnu Belly v upíra považoval za dobrý nápad a také vyjádřil touhu poprat se s Demetrim. Také se velmi těšil na boj s novorozenými vytvořenými Victorií a na boj proti Volturiovým, kvůli své neteři Renesmee.

Síla a schopnosti
Následkem Emmettovi proměny v upíra bylo to, že získal schopnosti jako superhrdina, rychlost a neuvěřitelnou sílu. Stejně jako Cullenovi i on má speciální schopnost, získal větší fyzickou sílu než ostatní. Svou neuvěřinelnou sílu považuje za svou schopnost, ačkoliv nemá žádnou duševní sílu jako jeho adoptivní bratři Edward a Jasper a jeho sestra Alice, jeho švagrová Bella, nebo jeho neteř Renesmee. V Breaking Dawn po jeho prohraném souboji s Bellou praští do skály,celá se roztříští a stromy padají. Stejně jako zbytek rodiny, Emmett je nesmrtelný. Je třetím nejmladším upírem v Cullenově rodině, což je důvod, proč pach lidské krve je pro něho lákavější a musí vynaložit víc síly, aby jí odolal. Ale vedl si velmi dobře, když se věci vymkly kontrole a on dokázal odolat krve Belly, když byla člověkem. Emmett velmi miluje a stará se o svou ženu Rosalii Hale a o zbytek rodiny. Je označován za ochránce rodiny.

Vztahy
Rosalie Hale

Emmet se zamiloval do Rosalie, když hho zachránila před medvědem. Rosalie se rozhodla zachránit Emmetta, kvůli jeho nevyné tváří, tmavým kudrnatým vlasům a dolíčkům, které jí připomínali Henryho, syna kamarádky Very. Emmet si myslel, že Rosalie je jeho anděl. Byl to důvod, proč tak snadno přijal svůj nový život upíra. 'Když Carlisle a Rosalie, můj anděl, jsou upíři, jak špatné to může být?' řekl si. Jejich vztah je často zobrazen jako hlavně fyzický oproti ostatním Cullenovým. Rosalie je Emmettova spřízněná duše. Je jasné, že Emmett Rosalii velmi ochranuje. Je známo, že ji Emmett uctívá a udělal by pro ni cokoliv. O Emmettu je také známe, že pokažné, když se musí rozděli, třeba i jen na krátkou dobu, musí se minimálně políbit. Emmett také v Breaking Dawn uvedl, že jeho a Rosaliin sexuální život je mnohem pestřejší než ten Bellyin.

Alice- životopis

13. února 2011 v 17:52 | Nikey |  Alice Cullen
Povolání: upírka
Datum narození: ------
Znamení: -----   
Podobné postavy: Jane VolturiBiology Class Student,Quil AtearaMarcusCharlie Swan

Alice Cullen je postava z knih/filmů Stmívání, Nový měsíc, Zatmění a Rozbřesk, které napsala Stephenie Meyer (americká spisovatelka). Předtím než se Alice přeměnila v upírku byla uvězněná v blázinci, protože uměla vidět budoucnost. Upír, který pracoval v blázinci ji přeměnil a osvobodil. Alice si nic nepamatovala. Ve svých vizích viděla Jaspera, novorozeného upíra, který měl být jejím druhem. Nakonec se s ním potkala v roce 1948. 

Alici je 19 let /vzhledově/. Hraje ji Ashley Greene. Bydlí s rodinou Cullenových ve Forks. Ráda nakupuje, pořádá slavnosti ve velkém a je přátelská. Její celé jméno je Mary Alice Brandon Cullen. 

Popis:
Alice Cullen, upírka, která vidí do budoucnosti, ale její vize se průběžně mění. Byla stvořena neznámým upírem. Sama si našla cestu k Cullenům, kde potom zůstala. Její nejlepší kamarádka je Bella Swan. Alice miluje módu a rychlá auta. Je pohybově nadaná. Alice je milá a přátelská vůči všem, přijme Bellu do rodiny nejlépe. Má dar vidět do budoucnosti, který měla už jako člověk. 


Vzhled:
Co se vzhledu týče, vypadá Alice jako elfka-je drobné postavy, černé krátké vlasy rozježené do všech stan a špičatý obličejík. Je blázen do nakupování a spolu s Rose je jejich oblíbenou nakupovací "obětí" Bella. Alice nadevše miluje svého druhaJaspera, a když od něj musí na jakkoliv dlouhou dobu odejít, je velice smutná a nerozveselí jí ani nakupování, a to už je co říct! 


Minulost:
Narodila se roku 1901 a přeměněna byla roku 1920. Už od malinka viděla budoucnost, a proto si o ní její rodina myslela, že je blázen. Proto už od útlého dětství byla v blázinci. Tam ji také našel jeden upír vyhledávající lidi s talentem. Unesl ji z blázince a přeměnil v upírku, tehdy jí bylo 19. Upír, který ji přeměnil, byl už po smrti, jelikož ho zabil jiný upír, stopař James (setkáme se s ním ve Stmívání). Alice, už když byla novorozená, se rozhodla pro to, že bude pít jen krev zvířat. Po čase si, díky své schopnosti, našla druha-upíra Jaspera. Společně spolu nějaký čas žili, poté našli rodinu Cullenů a přidali se k ní. Alice a Jasper byli jediní upíři (potom i Bella) , které nestvořil Carlisle.

Jasper- životopis

13. února 2011 v 17:48 | Nikey |  Jasper Hale Cullen
Celé jméno: Jasper Whitlock Hale
Stav: upír
Datum narození: 1843
Datum přeměny na upíra: 1863 - bylo mu 20.
Původně pochází z: Texasu
Barva vlasů: medová blond
Barva očí: upírská/upíří zlatá/černá
Výška: 190,5 cm

Fyzická popis: svalnatý, ale štíhlý

Charakteristický rys: Schopný manipulovat emocemi lidmi okolo něj

Povolání: V současné době "na univerzitě"

Rodinní příslušníci: Oženěn za Alici - adoptivní člen rodiny Cullenů

Přezdívky: Jazz

Příčina přeměny: Maria

Koníčky: Zaujatý studentským úsilím

Osobní historie: Jasper sloužil jako major v armádě v průběhu Občanské války("sever proti jihu"). Upírská rodina, která ho přeměnila v roce 1863 byla velmi odlišná od Cullenů v jejich dietních návycích - oni se krmili lidmi. Jasper byl deprimovaný nad svým způsobem života a hledal něco lepšího. Jeho hledání ho v roce 1948 zavedlo k Alici, následovně roku 1950 ke Carlieslemu.

Jasper zakusil ty nejtěžší časy s životním stylem, který ustanovila rodina Cullenů. Vyhýbal se kontaktům s lidmi, protože ho lákalo víc než ostatní napít se z nich. Chodit do školy je těžký oříšek, ale on to dělá pro Alici.

Udělá cokoli pro Alici, protože ona je celý jeho život. I když se chová k ostatním členům rodiny s respektem, není s nimi úzce spjat způsobem, jakým je k Alici.

Jasper používá příjmení Hale, protože on a Rosalie vypadají natolik podobně, že se lidé domnívají, že jsou to dvojčata. Upíří mají sklony jít ruku v ruce s čímkoli, v co lidé chtějí uvěřit. Rosalie trvá na používání Hale jako příjmení, a proto ho také Jasper přijal za své.

Esme- životopis

13. února 2011 v 17:44 | Nikey |  Esme Cullen
Povolání: Upírka
Datum narození: 1. 01.
1890
Datum úmrtí: 1.1.1920
Znamení: Kozoroh   aktuální horoskop »
Podobné postavy: Jasper HaleCharlie SwanCaius,JaneJacob Black

Osobní historie: 
V roce 1911, si Esme zlomila nohu, spadla ze stromu, na který vyšplhala. Její rodina žila na farmě na předměstí Columbusu. Místní doktor byl pryč, a už bylo po setmění, když ji přivezli do nemocnice. Ošetřoval ji Dr. Cullen. Byl to jeho poslední měsíc ve městě. Ona se nikdy nezotavila s tohoto zážitku.

Esme byla poslední, která se ještě neprovdala. Uvažovala o tom, že se přestěhuje na západ, aby se stala učitelkou, ale její otec si nemyslel, že je vhodné pro dámu, aby žila sama v divočině. Syn rodinného přítele, muž s dobrými vyhlídkami, si ji chtěl vzít, a její otec ji nutil, aby to přijala. Byla lhostejná k Charlesovi Evensovi, ale nepostavila se proti němu. Provdala se za něj roku 1917 ve věku 22 let, a rychle zjistila, že to bylo špatné rozhodnutí. Charlesova veřejná tvář byla velmi odlišná od jeho domácí; týral ji. Její rodiče ji poradili, aby byla dobrou manželkou a mlčela. Když byl povolán do boje první světové války, byla to pro ni obrovská úleva. Když se v roce 1919 vrátil, bylo to úděsné.

Krátce po jeho návratu, Esme zjistila, že je těhotná. Těhotenství bylo Esmin katalyzátor k útěku. Nemohla dopustit, aby dítě přivedla na svět do tohoto domova. V roce 1920 utekla, aby žila se svou druhou sestřenicí v Milwaukee, pak se přestěhovala dál na sever, když informace o místu pobytu pronikla k jejím rodičům. Snadno zapadla, předstírala, že je jednou z mnoha válečným vdov. Učila ve škole v nepočetné komunitě u Ashlandu. Když její děťátko roku 1921 zemřelo následkem plicní infekce, jen pár dní potom, co se narodilo, ona skoro nic neopustila. Neměla ani tušení, že Carlisle pracoval v malé nemocnici v Ashlandu, když skončila z útesu v okolí města. Carlisle si ji pamatoval, ovšem, jako šťastnou dívku, kterou byla v šestnácti. Nechtěl, aby zemřela a tak ji zachránil.

Esme nebyla rozrušená, když zjistila, že se stala upírem, ale nevypořádala se s tím tak snadno jako Emmett. Přesto byla šťastná, že je s mužem-upírem svých snů.Vždy cítila mateřskou bolest, a protože byla fyzicky nejstarší z Cullenů, zapadla do mateřské role.

Carlisle-životopis

13. února 2011 v 17:41 | Nikey |  Carlisle Cullen
Povolání: Doktor
Datum narození: 1644
Místo narození: Londýn, Anglie
Znamení: -----   
Podobné postavy: CaiusAlice CullenDemetriBella SwanSeth Clearwater

Osobní historie:
Syn anglikánského pastora, Carlisle byl vychován za časů náboženského pronásledování. Jeho otec vedl hony na čarodějnice, vlkodlaky a upíry všechno jménem vymícení zla na světě. Když jeho otec zestárl, Carlisle byl pověřen vedením pronásledovacími raziemi. Carlisle nebyl tak nadšený zabíjením jako byl jeho otec, ale on byl dostatečně chytrý, aby odhalil skupinu skutečných upírů, kteří žili v městských kanálech. Nachystal past na upíry a jednoho vyslídil. Carlisle si myslí, že ten upír měl příliš velký hlad, aby utekl, vědomě se rozhodl zaútočit. Upír se vrhl na Carlislea a nechal ho krvácejícího na ulici, poté zabil dva muže a třetího si odtáhl s sebou.

Věděl, jak bude reagovat jeho otec, Carlisle se doplazil do sklepa a na tři dny přeměny se zahrabal do hnijících brambor. Když se vynořil, byl upírem. Zezačátku se snažil sebe zničit, skákal z velkých výšek nebo se snažil utopit v oceánu. Nějak byl tak zhnusený tím, čím se stal, že odolal tomu, aby se nekrmil lidmi. Dokonce se snažil zabít se vyhladověním. Nakonec žízeň byla příliš silná a on zaútočil na stádo jelenů. Uvědomil si, že může udržet život žitím z krve zvířat a byl mnohem lidštější, než kdyby vzal život člověku. V průběhu dvou století rozvinul více méně odolnost vůči lidské krvi a mohl se stát doktorem.

Carlisle studoval v Itálii, když se setkal se skupinou upírů jmenujících se Volturiovi, kteří vypadali civilizovanější a vzdělanější, než tamti, které dobře znal z Anglie. Aro, Marcus aCais byly tři upíři, kteří inspirovali některá díla Solimena. Třebaže byli kultivovaní, neustávali ve snažení se přesvědčit Carlislea, aby pil z lidí. Přirozeně, on odmítl..

V roce 1911 pracoval v Columbusu, Ohiu, kde ošetřoval šťastnou a krásnou mladou dívku jménem Esme Plattová kvůli zlomené noze. Krátce nato, se přesunul do Chicaga. Strávil v Chicagu několik let a blížil se ke konci svého vymezeného času. (Podívej, způsobem jakým žil, může obvykle zůstat na jednom místě, dokud si lidé myslí, že je mu kolem 35 let, potom musí odejít). Ve městě propuknula chřipková epidemie a Carlisle našel sám sebe v ošetřování Edwarda, který právě ztratil oba své rodiče a byl na pokraji smrti. Byla to Edwardova matka, kdo požádal Dr. Cullena, abyEdwarda zachránil. Vypadala, že "ví", že by ho Carlisle mohl zvláštním způsobem zachránit a poprosila ho, aby to udělal. Carlisle jednal podle pocitu osamělosti a přeměnil Edwarda.

Ta dvojice se přestěhovala do severního Wisconsinu kde, v roce 1921, znovu ošetřoval Esme. Tentokrát její zranění pocházelo z neúspěšného pokusu o sebevraždu. Pamatoval si ji už zdřívějška a cítil zármutek nad obratem, jaký vzal její život, a tak Carlisle přeměnil, aby ji zachránil. Ti dva se do sebe zamilovali a uzavřeli zákonný sňatek. (znovu, jen jedenkrát) Carlisle potom našel a přeměnil Rosalie se záměrem, aby se stala družkou pro Edwarda, ale to se nestalo. Carlisle pak přeměnil Emmetta, poté co ho Rosalie našla pokousaného od medvěda. Ačkoli nepřeměnila Alici a Jaspera, přijal je jako součást rodiny, když k němu přišli.

Okolo roku 1936 se Carlisle se svou rodinou přestěhoval do Forks, kde narazili na Quileutské indiáni, kteří měli schopnost přeměnit se ve vlkodlaky. Dohoda ujednala, že vlci nechají Cullenovi na pokoji po tak dlouho, dokud nekousnou žádného člověka a nebudou se zdržovat na Quileutské půdě. Cullenovi žili ve Forks po několik let, než se přestěhovali na jiná místa. Rodina se vrátila do Forks ve Washingtonu po pobytu v Aljašce. Na začátku Stmívání tam žili dva roky.

Bella- životopis

13. února 2011 v 17:39 | Nikey |  Isabella Swan-Cullen
Věk: 23
Datum narození: 13. 09.
1987
Místo narození: městečko Forks
Znamení: Panna   aktuální horoskop »
Podobné postavy: DemetriSam UleyMarcusHigh School AdministratorEdward Cullen

Celým jménem Isabella Marie Swan. 
Bella se narodila ve Forks, ale její matka a otec se rozvedli, když jí bylo šest měsíců. Většinu svého dětství strávila v Kalifornii a později ve Phoenixu v Arizoně. Je příšerně nemotorná a pro své vlastní dobro se pokouší vyhýbat sportu a tanci. 
Když se její matka znovu vdala, Bella se rozhodla vrátit zpět do Forks, aby žila se svým otcem. Bella se cítila trochu provinile, že její matka kvůli ní nemůže trávit tolik času se svým novým manželem, a tak se dobrovolně přestěhovala k otci. 
Ve škole byla Bella přijata s velkým zájmem a hned se spřátelila s několika lidmi. Poprvé spatřila Edwarda a jeho rodinu při přestávce na oběd a bylo ji řečeno, že se obvykle straní společnosti. Na hodině biologie byla Bella přinucena posadit se vedleEdwarda. Reagoval na ni podivně, myslela si, že ji nenávidí. 
Nebyli to ani dva týdny poté, když se Edward vrátil do školy a Bella se s ním mohla pořádně seznámit. 
Po nějakém čase Bella odhalí Edwardovo tajemství a přijme jej jako upíra. Několikrát ji zachrání život a to způsobí, že se jeho posláním stane udržovat ji mimo nebezpečí. Dvojice se do sebe zamiluje, přestože je všechno proti nim.

Ve zkratce:
přezdívka: Bella, Bells
datum narození: 13. září 1987
místo narození: městečko Forks
barva vlasů: hnědá
barva očí: hnědá
výška: 162, 5 cm
váha: asi 54 kg
Koníčky: Edward Cullen, nehody všeho druhu
Povolání: sdudentka střední školy ve Forks
Auto: Chevrolet Pickup Truck z roku 1953


Její popis:
Bella má velmi světlou pleť, dlouhé, rovné, tmavě hnědé vlasy a čokoládově hnědé oči. Její obličej má srdcovitý tvar, široké čelo, velké, hluboko posazené oči, vystouplé lícní kosti, tenký nos a úzkou čelist se špičatou bradou. Její rty jsou poněkud neúměrně velké, trochu příliš plné k její bradě. Její hnědé obočí je tmavší než její vlasy a rovnější, než že jsou klenutá. Je štíhlá, ale vůbec ne svalnatá. Má krátké a široké nehty na rukou, protože má nervní zlozvyk kousat si je.

Charakteristické rysy: Nesmírně náchylná k nehodám, je doslova "magnet" na nebezpečí

Co dělá: V současné době studuje na Střední škole ve Forks, práce na
částečný úvazek v Newtonově prodejně sportovních potřeb.

Rodina: matka - Reneé Dwyerová, otec - Charlie Swan

Auto: Červený náklaďáček 1953 Chevy Pickup, spravený motocykl červené barvy

Osobní historie:


Bella se narodila ve Forks, ale její matka a otec se rozvedli, když jí bylo šest měsíců. Většinu svého dětství strávila v Kalifornii a později ve Phoenixu v Arizoně, kde nebyla velmi oblíbená a nikdy neměla pocit, že zapadla. Je příšerně nemotorná a pro své vlastní dobro se pokouší vyhýbat sportu a tanci.

Když se její matka znovu vdala, Bella se rozhodla vrátit zpět do Forks, aby žila se svým otcem. Bella se cítila trochu provinile, že její matka kvůli ní nemůže trávit tolik času cestováním se svým novým manželem, a tak dobrovolně, ale ne nadšeně, přestěhovala k tátovi. Ten ji koupil náklaďáček od Billyho Blacka a snažil se, aby se ve svém novém domově cítila příjemně.

Ve škole byla Bella přijata s velkým zájmem a hned se spřátelila s několika lidmi. Poprvé spatřila Edwarda a jeho rodinu při přestávce na oběd a bylo ji řečeno, že se obvykle straní společnosti. Na hodině biologie byla Bella přinucena posadit se vedleEdwarda, protože to bylo jediné neobsazené sedadlo ve třídě. Reagoval na ni podivně, způsobil tím, že si myslela, že ji nenávidí. Nebyli to ani dva týdny poté, když se Edward vrátil do školy a Bella se s ním mohla pořádně seznámit.

Po nějakém čase, Bella odhalí Edwardovo tajemství a přijme jej jako upíra. Několikrát ji zachrání život a to způsobí, že se jeho posláním stane udržovat ji mimo nebezpečí. Dvojice se do sebe zamiluje, přestože je všechno proti nim. Bella se stává obětí Jamese a je zachráněna, když se Edward napije její krve a zabrání jedu rozšířit se po těle.

Na své osmnácté narozeniny se Bella řízne o papír a je vystavena obrovskému nebezpečí u Cullenů doma. Kvůli tomu se jí Edward rozhodne opustit. Bella přežívá v téměř strnulém stavu týdny potom a jen tak tak zvládne chodit do školy a do práce. Rozhodne se riskovat, aby "uslyšela" Edwardův hlas a získá pomoc - Jacoba Blackav přestavování motocyklu. Z těch dvou se stanou velmi dobří přátelé, dříve než seJacob přidá do "kultu". Bella se dozví, že Jacob a ostatní náctiletí Quileutští kluci jsou vlkodlaci. 

Když se Alice vrátí do Forks, poví Belle, že si Edward myslí, že je mrtvá a má v úmyslu se zabít. Ty dvě podnikají cestu do Itálie, kde Edwarda zastaví a jsou zadrženi Voltoriovými (něco jako upírská královská rodina). Vrátí se do Forks se slibem, že se z Belly stane upír. Doma, Edward souhlasí se přeměnou Belly, pokud se za něj nejdříve provdá.

Na líbánkách splodili dceru Renneesme. Bella odmítla potrat a pomocí Rosalie
, která se stala její přítelkyní, jí přívedla na svět. Při porodu jí Edward proměnil protože umírala.

životopis-Edward

13. února 2011 v 16:59 | Nikey |  Edward Cullen
Povolání: Upír
Datum narození: 20. 06.
1901
Datum úmrtí: 1918
Znamení: Blíženci   aktuální horoskop »
Podobné postavy: JackQuil AtearaDemetriBella SwanEsme Cullen

Edward Cullen je jedna z hlavních postav Twilight sagy (Stmívání, Nový měsíc, Zatmění, Rozbřesk a možná i Midnight Sun) od Stephanie Mayer.

Edwad Cullen se narodil roku 1901 a když v roce 1918 umíral na španělskou chřipku, doktor Carlisle Cullen ho proměnil na upíra a přijal ho jako prvního do své rodiny. Stejně tak zachránil i Esme, která se rohodla skočit ze skály potom, co přišla o dítě. Postupně se do rodiny přidali i Rosalie, Emmett, Alice a Jasper. Rodina doktora Cullena není jako u ostatních upírů. Pijí pouze krev zvířat a sami se nazývají vegetariány. Po nějakém čase spatří na střední škole ve Forks Isabellu Swan. I když Edward dokáže jako jediný upír číst myšlenky, u Belly nevyčte nic. Zamiluje se do ní, i když tolik touží po její krvi.

Poté, co Edward zachrání Bellu před upírem Jamesem, klanem Volturi a upírkou Victorií, se, spolu s Bellou, rozhodnou pro společnou a nesmrtelnou budouctnost. Po svatbě Bella otěhotní, porodí malou Reneesmé a Edward bude nuden ji přeměnit. Po bitvě s klanem Volturi, který naštěstí dopadne dobře, bude moci Edward a Bella žít konečně šťastně až navěky.

Edward & Bella

4. února 2011 v 10:38 | Nikey |  ostatní